Kokį motociklą pasirinkti pradedantiesiems?

Ar esate pasiruošę nepamirštamiems nuotykiams, kurie jūsų laukia už horizonto? Apsisprendimas dėl pirmojo motociklo – tai svarbus žingsnis kelyje į svajonių apie laisvę ir važiavimo dviem ratais jaudulį išsipildymą. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės jums teisingai pasirinkti pirmąjį motociklą ir garantuos ne tik saugumą, bet ir begalinį važiavimo malonumą!

Išsirinkite pirmąjį motociklą internete – į kokius parametrus atkreipti dėmesį?

Prieš pirkdami pirmąjį motociklą, pirmiausia turite užduoti sau keletą svarbiausių klausimų, kurie padės įvertinti, kokio tipo transporto priemonė jums labiausiai tinka. Ar ji jums tarnaus tik kaip susisiekimo į darbą priemonė, ar planuojate ja leistis į ilgesnes keliones? Kokio tipo motociklas jums labiausiai tinka – krosoveriai, enduro, lenktyniniai, custom, naked, o gal klasikiniai?

Svoris, išvaizda, eksploatacinės savybės, kaina – visi šie veiksniai yra labai svarbūs, kad užtikrintumėte, jog įranga, kuria važinėsite, puikiai atitiktų jūsų poreikius ir įgūdžius. Taigi, jei nežinote, kokį motociklą pirkti, pirmiausia šaltai įvertinkite savo finansines galimybes ir važinėjimo dviratėmis transporto priemonėmis patirtį.

  • Variklio galia ir maksimalus greitis

Pirmajam motociklui rekomenduojama rinktis 125 CC variklį, kurio galia siekia apie 15 AG. Tokios galios pakanka norint išmokti važiuoti, tačiau ji taip pat yra saugi – leistinas greitis yra apie 100 km/val. Pasirinkę tokį modelį, išmoksite valdyti transporto priemonę nerizikuodami viršyti greičio.

  • Transporto priemonės dydis ir svoris

Dydis ir svoris yra vienodai svarbūs pradedantiesiems motociklininkams. Didelius ir sunkius motociklus gali būti sunku valdyti, ypač manevruojant nedideliu greičiu arba stabdant. Lengvą ir aptakų motociklą pradedančiajam bus lengviau valdyti.

  • Veikimo būdas

Motociklai varomi įvairiais būdais: grandine, diržu arba velenu. Grandinė yra populiariausia, tačiau ją reikia reguliariai prižiūrėti. Diržas yra tylesnis ir mažiau reiklus, tačiau kartu ir mažiau efektyvus. Kita vertus, velenas yra patikimas, deja, jis neabejotinai padidina transporto priemonės svorį ir yra brangiausias. Pradedantiesiems svarbiausia yra paprastas naudojimas ir reguliari priežiūra, todėl diržinės pavaros modelis gali būti geras pasirinkimas.

  • Stabdžiai ir pakaba

Geri stabdžiai yra būtini saugumui užtikrinti. Dabar daugelyje naujų motociklų įrengta ABS sistema, kuri neleidžia ratams stabdant užsiblokuoti. Pakaba savo ruožtu turi įtakos važiavimo komfortui. Pravartu rinktis motociklą su reguliuojama pakaba, kad galėtumėte ją pritaikyti pagal savo pageidavimus ir važiavimo sąlygas.

Related Post