Taisyklės, kuriomis reikia vadovautis, norint tinkamai šerti šunis

Kadangi šunys negali tinkamai pasirūpinti savo gerovę, tai tuo turi pasirūpinti jų šeimininkai. Tikriausiai vienas svarbiausių dalykų, ką turėtų kontroliuoti šeimininkas ir itin atidžiai į tai žiūrėti yra maistas. Maistas turi labai didelės įtakos šuns gyvenime, tai yra nuo jo priklauso, kaip jis jausis, kaip augs svoris, koks bus kailis ir panašiai. Turint tam tikrų žinių ir laikantis tam tikrų taisyklių galima kuo puikiausiai viską sureguliuoti. Tad šis straipsnis ir yra parengtas tam, kad galėtumėte suprasti, kokių taisyklių verta laikytis.

Tik specializuotas šunų maistas

Kad šuo būtų kaip įmanoma sveikesnis, jis turi gauti visas medžiagas, kurios yra reikalingos jų organizmui. Todėl šeimininkai turi orientuotis į tai ir rinktis tik pačios aukščiausios kokybės šunų maistą, o tokį galima atrasti tik specializuotose parduotuvėse.  Todėl niekada nepadarysite klaidos, jeigu maistą pirksite būtent iš tokių parduotuvių.

Sausas ir šlapias maistas

Kad šunų maistas duotų dar daugiau naudos, tai rekomenduojama jį šiek tiek pakeisti. Aišku, jeigu šuo yra alergiškas žuviai, tai tikrai nereikia duoti tokio, kuris turi žuvies priemaišų. Tad kur kas geresnė idėja yra rinktis sausą ir šlapią maistą ir taip paįvairinti racioną. Nes labai daug pasirinkimo neturime, nes šuo turi būti maitinamas tinkamai, nuo pietų stalo nieko duoti negalime, nes šuniui tokiais maitinimais galime pakenkti. Tad sausas maistas šunims tinkamai suderintas su šlapiu maistu gali būti puikus variantas.

Kiekvienam šuniui individualus šunų maistas

Dar viena taisyklė, kurios privalu laikytis yra ta, kad šunų maistas turėtų būti pasirenkamas pagal patį šunį. Tikriausiai ne kartą esate matę, kad maistas gali būti skirstomas į įvairias kategorijas, tokias kaip pagal kailį, jo spalvą ir ilgį, pagal šuns amžių, nes kiekviename gyvenimo laikotarpyje jiems reikalingos skirtingos maisto medžiagos, dar maistas gali būti skirstomas ir pagal odos būklę ir panašiai. Į tokius dalykus nereikia numoti ranka ir viską rinktis atsakingai.

Ligos ar alergijos gali turėti įtaką pasirinkimui

Dar nutinka ir tokių atvejų, kai šunys turi tam tikrų ligų ar alergijų, dėl to juos turime saugoti dar labiau ir ypač prižiūrėti maistą. Tai jeigu ir jūs išsiaiškinote, kad jūsų šuo turi tam tikrų problemų, tai į maistą reikia žiūrėti labai atidžiai. Labai dažnai specializuotose parduotuvėse galite gauti daug informacijos, kaip tinkamai juos maitinti, kad būtų padaroma kaip įmanoma mažesnė žala.

Related Post