Mokesčių grąžinimas Vokietijoje: ką reikia žinoti ir nuo ko pradėti?

Daugelis tikrai laukia tos dienos, kada galės deklaruoti savo gautas metines pajamas ir susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Jeigu pasirinkta tinkama mokesčių mokėjimo sistema, tada yra labai didelė tikimybė, kad dalis mokesčių jums grįš. Tačiau ne visur yra pakankamai lengva juos susigrąžinti, o ypač klausimų gali iškilti tada, kai juos reikia susigrąžinti iš užsienio. Galbūt kai kam barjeras gali būti kalba, kitiems žinių stygius ir panašiai. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau apie mokesčių grąžinimą iš Vokietijos, ką verta žinoti kiekvienam ir nuo ko geriau pradėti.

Ką verta žinoti apie mokesčių susigrąžinimą iš Vokietijos?

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos yra puikus tuo, kad tokia galimybe galima pasinaudoti ketverius metus. Tai yra jeigu jūs grįžote prieš kelis metus, tuomet dar tikrai turite galimybę susigrąžinti tai, kas priklauso. Puiku yra tai, kad Vokietijoje yra sudarytos galimybės atgauti sumokėtus mokesčius tiems dalykams, apie kuriuos net nebūtų galima pagalvoti ir Lietuvoje tai neegzistuoja. Tad jeigu konsultuositės su specialistais dėl mokesčių, būtinai paklauskite visko, kad jie nurodytų, kaip įmanoma daugiau sričių. Taip pat grąžinant mokesčius verta pagalvoti ir apie vaiko pinigus, jeigu tokie priklauso, kol gyvenote šioje šalyje.

Dokumentai

Tai tikriausiai vienas iš svarbiausių kriterijų, kuriuos reikia turėti norint susigrąžinti mokesčius iš Vokietijos. Tad patiriamos įvairios išlaidos, kur išduodami čekiai ar kiti įrodymai, kad buvo sumokėta, visada verta saugoti, nes vėliau juos bus galima panaudoti. Taip pat verta išsaugoti ir darbdavių algalapius, kuriuos gavote, ypač, jeigu jie neturi failų, kuriuos galima išsaugoti kompiuteryje. Kuo daugiau turėsite pačių įvairiausių įrodymų, tuo bus lengviau ir greičiau viską susigrąžinti.

Nuo ko reikia pradėti?

Tikriausiai bet kokioje situacijoje žengti pirmą žingsnį yra sunkiausia, nes tikrai gali kilti daug klausimų ir neaiškumų. Jeigu norite pačio lengviausio ir paprasčiausio varianto, verta kreiptis į įmones, kurios užsiima šiuo darbu. Taip jums reikės tik pateikti visus prašomus dokumentus, o jie bendraus su atsakingomis institucijomis dėl mokesčių susigrąžinimo. Tad pateikus viską, ko jiems reikia, jums reikės laukti tik rezultatų. O jie gali būti pasiekiami gana lengvai, jeigu greitai viskas buvo pateikta ir visi duomenys buvo teisingi. Jeigu kažkokių dokumentų trūksta ir jiems reikia laiko, tai natūralu, kad ir visas procesas gali užtrukti kiek ilgiau.

Related Post