Kaip išvengti alerginės reakcijos į skalbiklius?

Alerginė reakcija į skalbiklius– tai reiškinys, kai mūsų imuninė sistema smarkiai reaguoja į išorinį dirgiklį. Jis pasireiškia ne tik dėl sąlyčio su muiluotu vandeniu ar miltelių granulėmis, bet ir įkvėpus produkto mikrodaleles.

Seniai praėjo tie laikai, kai mūsų močiutės drabužiams skalbti naudodavo skalbinių muilą, sodą, šarmą, natūralius ploviklius. Pažanga nestovi vietoje, jau seniai išrastos daug veiksmingesnės medžiagos. Bet už viską reikia mokėti. Cheminiai komponentai, sudarantys jų sudėtį, ne visada yra saugūs, ypač žmonėms, kurių oda ir gleivinės yra jautrūs, linkę į alergines reakcijas ir hiperreaktyvumą. Todėl skalbimo ekologiškos priemonės – galimybė išvengti nepageidaujamų ligų ir alerginių reakcijų.

Kokie komponentai sukelia alerginę reakciją ir kaip jos išvengti?

Alergija milteliams yra gana dažna imuninės sistemos reakcija, atsirandanti dėl skalbimo miltelių ir kitų buitinių chemikalų (audinių kondicionierių, skalavimo priemonių, baliklių) naudojimo. Alergija skalbikliams gali atsirasti tiek nuo paties skalbimo, tiek nuo sąlyčio su nepakankamai išplautais daiktais.

  • Šie junginiai yra daugumoje miltelių. Jie minkština kietą vandentiekio vandenį, taip padidindami putojimą ir pagerindami miltelių plovimo savybes. Tačiau fosfatai yra stipriausi alergenai: jie linkę kauptis medžiagos skaidulose, o tai sukelia alergiją.
  • Devintojo dešimtmečio pradžioje daugelis miltelių gamintojų atsisakė fosfatų, pakeisdami juos ceolitais, nes tuo metu buvo manoma, kad ceolitai yra mažiau kenksmingi. Tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad jie taip pat biologiškai neskaidomi ir gali sukelti alergiją.
  • Paviršinio aktyvumo medžiagos. Šios medžiagos padeda pašalinti riebalų dėmes ir kitus teršalus. Tačiau dauguma šių junginių yra pavojingi ne tik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai.
  • Didelis chloro kiekis milteliuose sukelia bronchopulmoninės sistemos problemas, o tai veda prie laipsniško alergijos atsiradimo.
  • Optiniai balikliai. Šie cheminiai junginiai yra liuminescenciniai dažai, suteikiantys daiktams iliuzinį baltumą. Tiesą sakant, jų dalelės tiesiog nusėda ant audinio ir atspindi ant jų krentančią šviesą. Dėl to daiktai atrodo sniego baltumo.

Į sintetinių ploviklių pasirinkimą žiūrėkite rimtai. Nepasitikėkite ryškiomis pakuotėmis, akcijomis ir skambiais pavadinimais – išstudijuokite sudėtį, stenkitės naudoti tik ekologiškas skalbimo priemones.

Related Post