Darbuotojų paieška: kaip parašyti motyvacinį laišką?

Tokių, kuriems patinka visas atrankų procesas, tai yra ilgi pokalbiai su atrankų ar personalo specialistais, tikrai nėra daug, ypač dėl to, kad darbuotojų paieška yra ne visada maloni tai pusei, kuriai reikia įrodyti, kad jie verti atsilaisvinusios pozicijos. Nemažai iš jų susiduria su šia problema, dar prieš pirmą darbo pokalbį, pildydami gyvenimo aprašymą ar „konstruodami“ motyvacinį laišką. Pastarasis turi būti įtikinamas, tačiau kartu neperspaustas, todėl dabar reikia atsakyti į klausimą „nuo kur reikėtų pradėti?“ arba „ar jo iš viso reikia, jeigu yra kandidatuojama per internetinę platformą?“.

Atsižvelgiant į ekspertų nuomonę, tai atsakymas dažniausiai būna: „taip, dažniausiai jo reikia“. Aišku, kad kartais gali pasitaikyti, jog kandidatuojant internetu, pridėti tokį laišką nėra galimybės, tačiau jį visada galima išsiųsti elektroniniu paštu. Tai yra puikus būdas atkreipti žmogiškųjų išteklių specialisto dėmesį, o svarbiausia – galimybė išsiskirti iš aplinkinių. Konkurencingoje darbo rinkoje tai yra kritiškai svarbu, tačiau bet kuris, kas yra bandęs rašyti tokią „rašliavą“ puikiai žino, kad neturint tinkamos informacijos, tai padaryti nėra taip lengva.

Pirmiausia, reikėtų atlikti asmeninį įmonės tyrimą. Dar prieš pradedant rašyti, reikia daugiau sužinoti ne tik apie būsimą darbdavį, bet ir būtent pageidaujamą poziciją. Akivaizdu, jog iš pradžių reikia atidžiai perskaityti patį skelbimą, tačiau papildomas organizacijos internetinio puslapio, jos vadovo „LinkedIn“ profilio patyrinėjimas, taip pat nepamaišys. Tokia analizė padės labiau individualizuoti asmeninį motyvacinį laišką, o kartu padaryti taip, kad atrankų specialistui darbuotojų paieška būtų ženkliai malonesnė.

Jeigu turite galimybę, tai pabandykite sukontaktuoti su atrankos specialistu ar kuo nors kitu, kas dirba toje organizacijoje. Dar prieš pradedant laiško rašymą, galima su jais pabandyti kalbėti elektroniniu paštu ar per tą pačią „LinkedIn“ platformą. Tai padės ne tik motyvacinio laiško rašymui, bet ir pačiam interviu, nes jame net būtų galima panaudoti frazę „visai nesenai kalbėjau su Jūsų kolega apie šią įmonę…“. Aišku, kad tikimybė, jog nepavyks su organizacijos atstovu pakalbėti, nes jie gali ir nepateikti atsakymo, išlieka. Nieko tokio. Vis tiek tai pabandyti yra verta.

Daugiau apie darbuotojų paiešką bei su ja susijusius niuansus galima sužinoti čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska

 

Related Post